Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, wzrasta także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – znakują nieruchomości i banki

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, banki, szpitale. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często można je także spotkać w środku. To wielka podgrupa znaków, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w dużych budynkach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Dzięki temu błyskawicznie znajdziemy przykładowo wójta czy wydział paszportowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są też specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych surowców (np. aluminium), niektóre rodzaje są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]