Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Tu zaopatrzysz się w cyrkonie

W procesie ozdabiania biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny dodatek, a przy okazji znacznie podnoszą wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać dowolne kolory lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je na przykład w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Dawniej, przez posiadane cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład za pomocą internetu.