Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Potrzebujesz biżuterii z turkusem? Skieruj się tutaj

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż chętnie używają go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które idealnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na barwę tego kamienia w szczególnym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi minerały importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. W opinii niektórych okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – po prostu świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim należy zdejmować ją zawsze, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się tak rys.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]