Czym są lampworki?

Znajdź lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny typ paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były robione w domach – szkło rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także można wykonać je w domu, jednak bardziej trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu rozmaitych kształtów. Strużki gorącego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki świetnie pasują do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy takich strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]