Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Najpierw jednakże następuje ta wymarzona przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Danie ukochanej w prezencie pierścienia to nader stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Początkowo sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący wzrost ich uznania można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z pokaźnym brylantem, jednak możliwości swobodnego łączenia rozmaitych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów stosuje się topaz, tanzanit czy rubin. Niektórzy wybierają mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a także drewno, jednak nadal na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, iż mężczyzna powinien wydać na niego co najmniej dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, liczby karatów czy wzoru, dlatego każdy znajdzie ładny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]