Srebrna biżuteria z ametystami

Więcej informacji o biżuterii z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na oryginalną purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.