Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

kantor wymiany walut, kantor internetowy

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze wciąż funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego też powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, że transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online oferują też kilka dodatkowych usług popularnych wśród konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta terminie czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie niezależność w rozporządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę, a także znaczną niezależność w dysponowaniu własnymi funduszami. Używają ich także osoby uczące się bądź pracujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednak zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.