Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Co to jest mass collect?

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew pocztowy albo przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem eliminacją potencjalnych błędów nierzadko mających miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających około 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i PM Bank) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia około 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]