Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, dlatego nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.