Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Znajdź sztabkę złota.

Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest obecnie tak rentowne jak kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i większa świadomość, że nie zainwestowane środki nie zarabiają spowodowały, że szukamy sposobów, które umożliwią naszym pieniądzom zapewniać w przyszłości dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach – czemu popyt na ten metal nie ulega zmianie?

Z góry trzeba stanowczo zaznaczyć, że lokata pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na kilka lat. Złoto zwykle nie poddaje się większym i mniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz gospodarcza nierzadko podnosi jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres bez trudu można zobaczyć, że z biegiem idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od wieków ilość tego kruszcu dostępna na rynku praktycznie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, dzisiaj jest szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, medycynie oraz elektronice, jak również – wciąż na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu użytego przykładowo podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB albo radia CB) jest w szeregu przypadków nierentowny, stąd popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – odlewane w różnych rozmiarach

Czytając o lokacie oszczędności w sztabki złota większość inwestorów natychmiast uzna, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Tymczasem sztabki złota są odlewane w licznych wagach, zatem praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Te małe sztabki są także doskonałe jako prezent. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe raczej decydują się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1 kg. Należy jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto po wyraźnie niższej cenie. Zatem powinno się zamawiać złote sztabki o rozmaitej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na niewielkie kawałki.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]