Waluta euro – jak wygodnie ją wymieniać na złotówki?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o kursie euro, znajdziesz na nordiqa.com.

Euro to względnie młoda waluta, bowiem w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów UE. Polska do tej pory nie spełnia wymagań, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy za granicą bądź też zaciągając w niej kredyt.

Euro i zalety z jej korzystania

Powszechne użycie euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej zdecydowanie uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z policzeniem potencjalnego zysku lub kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu możliwych wahań kursów między walutami nierzadko mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także swobodę poruszania się obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w optymalną ilość banknotów w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Dziś wystarczy im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze online szybko poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo członkostwa w UE od 2004 roku, na razie nie spełnia wszystkich wytycznych dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia robimy zakupy oraz prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny przelicznik euro na stronach kantorów online, a jednocześnie również w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet ze względu na mniejsze spready jest korzystniejsza i bardziej przystępna, ponieważ można ją zlecić w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a przeliczenie waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co kilka sekund, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.