Gdzie znajduje zastosowanie wzmacniacz kanałowy

Więcej o wzmacniaczu kanałowym na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje sama nazwa kluczowym zadaniem jakie spełnia jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

U dystrybutorów uzyskamy ogromną ilość aparatów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Instalowane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, tunelach i w niektórych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalne rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na zewnątrz budynków – nie straszny im deszcz ani śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – kilka odrębnych wejść

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – na przykład VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię niwelującą zakłócenia pochodzące z internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada również trzy-cztery specjalne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.21-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe mają zewnętrzne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]