Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Więcej informacji o digital painting kurs uzyskasz tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się przyswoić sobie znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym narzędzie game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, akwarelami lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Praktycznie nauka malarstwa cyfrowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samemu, aczkolwiek aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać niezbędne triki wykorzystania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]