Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię wakacje Sri Lanka

Pomimo że w rodzimych górach i nad Bałtykiem jest bez liku malowniczych punktów, w których można ciekawie spędzić urlop, często pragniemy choć raz wyruszyć w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Idealnym posunięciem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsza kultura i tradycja są pod każdym względem odmienne od polskich, wobec tego polskiemu podróżnikowi zapewnią wiele jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką otwierająca oczy eskapadą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne atrakcji historycznych i krajobrazowych

Sri Lanka to małe państwo umiejscowione na wyspie Cejlon i sąsiednich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż większość turystów za główną atrakcję uważa jej malownicze plaże, jak również możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon powszechnie znany jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to też kraj, który w swoim pokrytym dżunglą sercu skrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, dlatego że dzieje tego państwa sięgają przeszło 3000 lat.

Co w związku z tym trzeba zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek licznych religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich niedźwiadków wargaczy, guźców oraz sambarów. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najlepszego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy też przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją zaaranżować?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednak najatrakcyjniejszy urlop na Cejlonie to te, które zostały zaplanowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować plan urlopu do wymagań każdej osoby.

Nasze dane adresowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]