Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Oferta aktywnych wypraw w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny chcą zrobić coś szczególnego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto?

Wyprawy dla aktywnych to rzetelnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby poznać różne regiony naszej ojczyzny i świata z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wypraw jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to także znakomita okazja, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności, ponieważ niejednokrotnie łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania zasad właściwego zachowania się w określonym obszarze. Na wycieczce w góry można m.in. nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Należy też napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w czasie wyprawy do Nepalu albo do Namibii.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]