Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Lecz co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.