Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Dowiedz się więcej o akcesoriach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]