Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Jeśli chcesz zamówić baseny kąpielowe, koniecznie sprawdź http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także halę basenową lub ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]