Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Zamów budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają naprawdę ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone też w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom z bali, należy zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]