Dlaczego ekologiczne domy drewniane są dobrym wyborem

Szukasz ekologicznych domów drewnianych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]