Izolacje przeciwwodne ochronią twój dom

Wilgoć jest ogromnym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Dlatego tak istotne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niekorzystnym wpływem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych przypadkach odpowiednie będą izolacje przeciwwilgociowe, lecz kiedy budynek wybudowany będzie na terenie bez odpływu wody deszczowej, niezbędne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie rekomenduje się też, kiedy obiekt położony jest na terenie poniżej lustra wody. Ważne jest, aby woda nie niszczyła budynku w wyniku napierania na jego fundamenty. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych są dostępne? I wreszcie – której firmie powierzyć wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Wyróżniamy 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje lekkie, które wykonywane są, gdy nie stwierdza się bezpośredniego zagrożenia wynikającego z obecności wilgoci. Jeżeli natomiast wilgoć okazuje się dużym problemem, powinniśmy postawić na któryś z dwóch innych rodzajów izolacji. Średnie wykonuje się głównie na terenach z podłożem zwartym, gdzie często gromadzi się woda. Izolacje ciężkie są natomiast stosowane na obszarach, na których panuje duże ryzyko pojawienia się powodzi – te izolacje muszą charakteryzować się wysoką odpornością i zabezpieczać budynek nawet przed silnie napierającą wodą.

Która firma wykona izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno stwierdzić, solidność izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo lokatorów obiektu. Dlatego musimy przemyśleć wybór ekipy, która je przygotuje. O czym zatem musimy wiedzieć wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno będą umiejętności jej specjalistów – warto zatem dowiedzieć się, ile lat świadczy podobne usługi i jak komentują ukończone przez nią prace dotychczasowi klienci.