Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Tutaj kupisz szalunki Peri

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Zwykle używa się ich podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, żeby nadać im właściwy kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na bramy, okna oraz drzwi. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Typy szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z desek drewnianych lub grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować powtórnie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – większa część wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się z drewna, sklejki lub metalu, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Zwykle jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę scalają narożniki, belki, głowice ze stali lub aluminium i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy często parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku zespołów, które zwykle oferują inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]