Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Dowiedz się, gdzie kupić podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, wysoką jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]