Ponadczasowe okna skrzynkowe

Jeśli chcesz kupić okna drewniane skrzynkowe, koniecznie sprawdź https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z myślą o założeniu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, że obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na czworo elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś były wykorzystywane do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zabytkowych – na przykład domach drewnianych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wykonane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę czy modrzew, jednak od niedawna ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych upałów.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]