Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Interesuje Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Zajrzyj na abcszalunki.pl, aby uzyskać więcej informacji

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore koszty nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo ważna będzie również dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W przypadku wahania się dobrze zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą poprzedni kontrahenci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]