Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, uzyskasz na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć ponownie ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, gdy można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też łatwe szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą liczbą baszt skalnych, turni i skalistych grani, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i niezwykle strome stoki, wyznaczono w nich także dużo łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Doświadczeni i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne nie zapomni o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime oraz wierzchołek Averau.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]