Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej informacji

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Everestu lub Shishapangmy

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]