Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Tutaj znajdziesz aktualną ofertę trekkingów

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są zazwyczaj takie kwalifikacje – w różnych górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeśli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też pomoc dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, a to sprawia, że potrzebne stają się sprzęty ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je można również latem. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie przebyć trasę.

Najchętniej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Broad Peak i K2.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]