Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Niezatartych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Podróżników wabią przede wszystkim znikające już lodowce, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także niesamowite krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też zaopatrzyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed atakiem choroby uchroni też należyta profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]