Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta trekkingu, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z wysoką kondycją, znajomością natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania podczas wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Karpaty i Himalaje

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, ogromną popularnością cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, Alpy, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]