Korekta nosa kwasem hialuronowym zamiast skalpela

Solidna porcja wiedzy o korekcie nosa kwasem hialuronowym. Zobacz koniecznie!

Jeszcze parę lat temu każda drobna modyfikacja wyglądu nosa wymagała zabiegu z użyciem skalpela. Dziś w wielu sytuacjach można uniknąć operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z alternatywnej metody – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – co można zniwelować?

Z wykorzystaniem kwasu hialuronowego łatwo i szybko da się poprawić mini niedociągnięcia, które nie wymagają ingerencji w tkankę chrzęstną ani kostną nosa. Nie oznacza to jednak, iż wynik takiego modelowania kształtu nosa będzie ledwie widoczny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można uwidocznić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, wyeliminować jego niesymetryczność bądź nieznaczny garb. Takie korekcje, aczkolwiek sprawiają wrażenie niewielkich, wyraźnie wpływają na generalną percepcję obrysu twarzy. Wart zaznaczenia jest fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym zależnie od obszaru ostrzykiwania, trwa zazwyczaj 30 minut i nie wymaga wykonania przed nim szeregu badań, jak to ma miejsce przed operacją plastyczną. Zabieg z wykorzystaniem preparatu z kwasem hialuronowym wykonuje się przy znieczuleniu punktowym.

Jakie są przeciwwskazania do ostrzykiwania nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny nie znaczy, iż pacjent zostanie zawsze dopuszczony do jego przeprowadzenia. Zanim zostanie ustalona data zabiegu należy obligatoryjnie umówić się na wizytę ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność chorób, będących przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. Są to np.: choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, uczulenie na substancje zastosowane w preparacie, zapalenia skóry w okolicy planowanych nakłuć, a u kobiet również karmienie piersią oraz ciąża.

Warto pamiętać, że rezultaty zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym, tak jak inne zabiegi estetyczne z użyciem tej substancji, nie trwają wiecznie. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie sukcesywnie metabolizowany przez organizm. Na ogół proces ten trwa od 6-12 miesięcy po przeprowadzeniu ostrzykiwania.

Nasze dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]