Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Szukasz pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Sprawdź http://brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją odpowiednio pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy ekspertom od finansów, zyskamy pewność, iż następstwem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie koszty usług często oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]