Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą przyjęć komunijnych? Nie wahaj się! Wejdź na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to często pierwsza naprawdę poważna impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. W związku z tym rodzice chcą, by ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Zorganizować imprezę w domu czy znaleźć salę komunijną?

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą gości we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Impreza dla gości w domu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy prawie setka gości, toteż często organizowane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć najodpowiedniejszą salę, radzimy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczony dzień sakramentu. W okresie komunijnym znaczną trudnością może okazać się również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, stąd trzeba wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunie. Ważne jest też to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna więc oferować zachwycające, zadbane pomieszczenia. Kolejną zaletą będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można poinformować, że nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, np. zabawek z motywami militarnymi lub quada.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]