Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Sprzątanie piwnicy bądź strychu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, przebudowa bądź budowa domu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.