Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

W gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych, fabrykach przetwarzających artykuły spożywcze i w kuchniach niezwykle istotne jest zachowanie całkowitej czystości. To wymusza nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur i korzystania ze środków dezynfekujących, ale również właściwego wyposażenia. Meble oraz narzędzia wykorzystywane w takich punktach nie powinny pochłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać szybkie i gruntowne czyszczenie oraz dezynfekowanie. tym samym w miejscach, gdzie istotna jest higiena, najlepiej zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – zmywaki, stojaki, blaty

Meble ze stali nierdzewnej są niezmiernie często wykorzystywane w profesjonalnych kuchniach, zakładach przetwórstwa spożywczego oraz piekarniach. W kuchniach restauracji bądź bufetów używa się m.in. stoły, regały do magazynowania produktów i blaty. Poza nimi należy napomknąć o okapach i zmywakach, a także wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania chleba. Ergonomiczne wykorzystanie pomieszczenia zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich wykorzystaniem można zorganizować funkcjonalną kuchnię nawet na niewielkiej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla gabinetów kosmetycznych

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze również pod uwagę wymogi gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu wyjątkowo istotne są regały i stoły umożliwiające sterylne przechowywanie narzędzi oraz preparatów używanych w trakcie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym w stosunku do wyposażenia stosowanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie higieniczny, są wytrzymałe i schludne.