Mikropigmentacja skóry głowy – rozwiązanie dla osób tracących włosy

Szukasz aktualnej oferty tatuażu włosów? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.

Utrata włosów aktywowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć przeróżnych obszarów ciała. Niemniej jednak kiedy łysienie dotyka skóry głowy, a więc miejsca które stale jest na widoku i które nie da się prosto schować przed spojrzeniem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości i niekorzystnie wpłynąć na percepcja swojego ciała.

Medyczne oraz behawioralne przyczyny wypadania włosów

Włosy wypadają nam regularnie. Codziennie tracimy ich mniej więcej 100 sztuk i jest to liczba, na którą zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Sporo faktorów może jednak zauważalnie zintensyfikować proces wypadania włosów. Łysieniema podłoże medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe czy plackowate, ale jednakowo poważny wpływ na jego eskalację mają nasze własne zachowania. Wypadanie włosów bywa konsekwencją niewłaściwego odżywiania się, nieprawidłowo lub za często przeprowadzonych zabiegów farbowania bądź rozjaśniania włosów, a także niewłaściwa ich pielęgnacja. Ogromne oddziaływanie na włosy ma także stres, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres wywołuje psychogenne wypadanie włosów, a w licznych sytuacjach prowadzi wręcz do tego, iż osoba bezwiednie sama wyrywa włoski z brody albo głowy i w rezultacie uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” rozwiązanie mniej kosztowne aniżeli przeszczep włosów

Przeszczep umożliwia leczenie przerzedzonych włosów, a także ich odbudowę po pełnym wyłysieniu. Zabieg ten jednak wiąże się w wysokimi kosztami i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten wydatek. Jest natomiast inne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna kamufluje ubytki we włosach przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy barwnika, który stwarza pozór posiadania odrośniętych włosów. W ten sposób na całkowicie łysej głowie otrzymuje się efekt krótko zgolonej fryzury, z kolei w przypadku przerzedzonych włosów – efekt gęstszej czupryny. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest praktycznie niewidoczny i da się to wyczuć tylko jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Wypada zaakcentować, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje pojawienia się zdrowych włosów. Z kolei pigment ze względu na proces regeneracji skóry powoli zanika i zazwyczaj po roku potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]