Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie było to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz także posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się papierosów, bardzo ciepłych dań oraz alkoholu. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i ból.

Implanty zębów – jak znaleźć lekarza

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne informacje.