Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Jeśli chcesz zamówić drukowanie 3D Kraków, zajrzyj na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także możliwość korzystania z filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich elementów.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]