Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Dowiedz się, gdzie nabyć filtry hepa h14

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska jest na jednym z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj ważne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry dokładne mini-pleat wyłapują pyły zawieszone oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurach, urzędach czy domach znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z filtracją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub pyłki roślin. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna praca w wymagającym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a mocna rama, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu montowane są tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, jak na przykład w przemyśle elektronicznym.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46