Audyt SEO wykaże problemy Twojej strony internetowej

Audyt strony internetowej - więcej informacji o tej usłudze

Zgodnie z internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza sprawdzenie spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem licznych obszarów, np. finansowych i organizacyjnych, a także analizę perspektyw przyszłego rozwoju. Czym, biorąc powyższą definicję pod uwagę, jest zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony internetowej, oceniająca różne jej aspekty, jak hierarchię nagłówków, kod strony, szybkość wczytywania się strony, metadane i wiele mniej i bardziej znaczących elementów. Prócz samego wyliczenia błędów oraz nieprawidłowości, w dobrym audycie SEO muszą znaleźć się też wskazówki odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO bada witrynę internetową pod względem zgodności ze standardami W3C, dostępności, zawartości strony, jak również prawidłowości kodu. Oprócz tego sprawdzane jest także, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by wskazała ona wszystkie błędy na stronie i – co najistotniejsze – zaleciła działania, które pozwolą je naprawić.

Ile należy poczekać na płatny audyt SEO?

Online jest wiele narzędzi i stron, przy użyciu których błyskawicznie i bez opłat przeprowadza się audyt SEO strony internetowej. Pozytywy tej opcji? Szybkość i cena. Minusy? Całe mnóstwo. Bezpłatne narzędzia bądź też dema z niewielką liczbą opcji, nie są doskonałe. Jeśli już dostrzegą jakieś błędy na stronie, to zazwyczaj nie wszystkie. Dużo błędów (m.in. w kodzie) uchwycić można tylko podczas analizy przeprowadzonej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję oczekuje się z reguły od kilkunastu dni do ok miesiąca. Termin na dostarczenie raportu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z agencją, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt pozwoli wykryć wszystkie istotne problemy ukryte w witrynie. Jeżeli strona została postawiona na platformie typu Magento czy Shoper albo na otwartym szablonie, to rzeczy do poprawy może być cała masa. Gdy witryna powoli się ładuje, a na istotne dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to także są to sygnały, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, gdy będzie przeprowadzony uważnie

Poprawnie przeprowadzony audyt SEO może wykryć liczne błędy witryny, między innymi:

 • niska prędkość wczytywania się witryny w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś obrazów,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępnością witryny dla robotów,
 • przyczyny słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak albo nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • poprawność kodu witryny,
 • faktyczna liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Nasze dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]