Portale o zdrowiu to źródło wiedzy, a nie alternatywa dla wizyty u lekarza!

Zaprzestań jałowych poszukiwań! Portal o zdrowiu odnajdziesz pod tym linkiem.

W sieci można bardzo prosto znaleźć informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci mają szczególną słabość do pytania w Google o tematy medyczne, nierzadko wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim buszowaniem po sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to rozsądny sposób korzystania z informacji publikowanych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej konsultacji lekarskiej

W tysiącach treści o zdrowiu, zabiegach estetycznych i prawidłowym odżywianiu dostępnych w sieci znajdzie się sporo solidnych artykułów pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się tematyką zdrowia i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z porad zamieszczanych na portalach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a nawet nie może!) opierać się na uznaniu ich jako alternatywy dla porady lekarskiej. Portal o zdrowiu oraz urodzie, jeśli zapewnia sprawdzonych informacje, może jednakowoż być pożytecznym źródłem pobocznej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnego poruszanie się po świecie usług medycznych. Artykuł przedstawiający symptomy poprzedzające konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później komunikację z lekarzem. Z kolei przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu operacji objaśnionej prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl