Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Co warto wiedzieć o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem czasem ciężko odnaleźć się w zalewie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której szybko odszukają muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, motele i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Z kolei dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi atrakcje narciarskie, urok regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Lista konsulatów i proste rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słówka i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego