Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron tworzonych z jego użyciem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania witryny, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Informacje zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? A może strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? To zaledwie kilka z częstych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji wymagane jest błyskawiczna reakcja w celu identyfikacji przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują ryzyko dalszych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć także niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Likwidacja wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, że podobny przypadek nie powtórzy się w przyszłości, toteż istotne jest regularne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]