Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Co powinno się wiedzieć o magnetoterapia urządzenia?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]