Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Kup aparat do ultradźwięków.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]