Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyły zawieszone PM2.5, roztocza, spaliny pojazdów, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.