Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają korzystny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie, neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, ekrany czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy niebezpieczne wirusy i bakterie. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, urzędach, biurach czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.