Kursy – pierwsza pomoc

W Polsce każdego roku ginie parę tysięcy ludzi wyłącznie dlatego, że świadkowie wypadku nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Odpowiedzią na te przerażające dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania symulacji z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Zagadnienia poruszane w czasie szkolenia, są uzależnione od uzgodnień organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku oparzeń termicznych czy zawału mięśnia sercowego.