Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne? Sprawdź www.bardomed.pl.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny może być używany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]