Redukcja cieni pod oczami, wzmocnienie włosów – o karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg z obszaru medycyny estetycznej, który umożliwia skuteczne zwalczanie przejawów starzenia oraz wyraźnie poprawia wygląd skóry. Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia? Jak przebiega karboksyterapia?

Karboksyterapia wygładza skórę i zmniejsza widoczność rozstępów

Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o szerokim wachlarzu zastosowań – efektywnie poprawia elastyczność skóry, pomaga eliminować zmarszczki i zwiększa napięcie skóry szyi, dekoltu oraz twarzy. Jest wykorzystywana również do innych celów – redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, minimalizuje widoczność cellulitu i blizn, jak również usuwa rozszerzone naczynka krwionośne. Zabieg ten znany jest także z zapobiegania łysieniu i łagodzenia zmian łuszczycowych. Podstawą jej działania jest dwutlenek węgla podany w tkanki podskórne, co pozwala na odżywienie tkanek, usunięcie toksyn oraz zmniejszenie obrzęków. Dodatkowo karboksyterapia usprawnia krążenie krwi, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, jak również wspiera proces tworzenia się nowych naczynek krwionośnych. Zabieg p też włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry.

Karboksyterapia na włosy hamuje nadmierne wypadanie włosów

Jakie wyróżniamy rodzaje karboksyterapii medycznej? Znacznym popytem cieszy się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na redukcję cieni i „worków”. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i to właśnie tam dają o sobie znać pierwsze znamiona starzenia. Karboksyterapia przywraca obliczu młody wygląd, a cerze świeżość. Niesłychanie popularna jest również karboksyterapia na włosy, która jest efektywna w walce z łysieniem. CO2 wprowadzony pod skórę głowy wzmacnia słabe cebulki włosów, stymulując ich porost i zapobiegając nadmiernej ich utracie.